Markalar Koçhan
Ürün Kodu: KCHN04
Stok Durumu: 100
50,00TL 60,00TL
Vergiler Hariç: 46,30TL

Adet

Destek Hattı
  • info@kochansut.com
  • (+90) 539 746 44 26
    Pzt - Cmt: 8:00 - 18:00
İletişim

GÖBEK KAŞAR PEYNİRİ

Kars ve Ardahan'ın yüksek yayla ve meralarında beslenen ineklerden alınan doğal sütler hiç bir katkı maddesi kullanılmadan sadece tuz ve peynir mayası (şirden mayası) kullanılarak geleneksel yöntemlerle üretilir, kuzey rüzgarlarında olgunlaştırılıp enfes aromasını alır.

Göbek Kaşar Peyniri Eski Kars Kaşar hamurundan yapılır ve özel yoğurma işlemine tabi tutulur bu nedenle daha yoğun aromaya sahip olur.  Kahvaltı ve yemeklerde kullanılır. 1 kg Göbek Kaşar Peyniri için ortalama 12 litre Süt kullanılmaktadır.

Büyük ve küçükbaş hayvancılığıyla bilinen Kars, Ardahan çeşitli peynirleriyle de dünyaca ünlü bir ilimizdir. Birbirinden lezzetli peynir çeşitleri, 1600 civarında çeşide sahip bitki örtüsünden ileri gelmektedir.

 Bu coğrafyada her peynir, yapım aşamalarına ve yapım şeklinde göre isimlendirilmekte ve sofralarınızda ki yeri almaktadır. Göle Taze Kaşar Peyniri, Kars Kaşar Peyniri,  peynir severlerin sıklıkla tercih ettiği ve tariflerinde kullandığı bir üründür. 

Göle Taze Kaşar Peyniri 

Ardahan ve Kars Taze Kaşar Peyniri üretimi mevsimlik bir çalışma olarak adlandırılmaktadır. Ardahan’ın eşsiz doğasında yetişen hayvanların mayıs ile ağustos aylarında toplanan otlar ile merada serbest dolaşımla beslendiği dönemde elde edilen sütlerden özel olarak üretilmektedir. 

Kalsiyum, protein ve çinko kaynağı olarak bilinen Göle Taze Kaşar Peyniri, kahvaltılarda tek başına tüketilebildiği gibi sandviç, makarna, çorbalar, salatalar, fırın yemekleri ve pidelere de lezzet vermekte ve her an sizin yanınızda yer almaktadır. Enerji, protein ve kalsiyum bakımından çok zengin olduğu için Göbek Kaşar Peyniri Peyniri çocuk beslenmesinde uzmanlar tarafından özellikle önerilir. 

Image