Katkısız, saf ve halis Göle Ardaha tereyağı, doğamıza has aroma ve tadı ile yemeklerinize ve kahvaltınıza enfes lezzet katacak. Tereyağlarımız hiçbir katkı maddesi içermez. İnek sütünden elde edilir. En kaliteli yağ nisan mayıs haziran aylarında kır çiçeğinin bol olduğu dönemlerde elde edilir ve rengi sarı olur. Göle’nin eşsiz ve tertemiz doğasında otlayan ineklerimizden elde ettiğimiz sütler gerekli analizlerden geçer ve tereyağı olmak için Koçhan’ın maharetli ustalarının ellerinde tereyağı olmak için hazır hale gelir. Tereyağlarımızın yapım aşamasında sütleri ilk aldığımız andan itibaren tüm süreci kontrol altında ilerler. Saf, doğal ve katkısız tereyağlarımız ile hem kahvaltı sofralarınızı taçlandıracaksınız, hemde yemeklerinize lezzet katacaksınız.
Yörenin eşsiz yaylalarında otlayan ineklerin, sütlerinin verimli olması kaçınılmaz bir hal alır. Bu sütlerin özellikle yağlı ve besin değerinin yüksek olması için üreticiler hayvanları büyük bir hassasiyetle, havanın sıcaklığı, rüzgar faktörü gibi unsurları dikkate alarak sağımını ve mayalanmasını sağlayıp tüketime hazır hale getirirler.
Ardahan süt ürünleri içinde en meşhuru peynirler olsa da yöresel üreticiler yaylalarda beslenen ineklerin normal yerleşim yerlerinde beslene ineklerden daha yağlı bir süt elde ettikleri için bunu tereyağı üretiminde de kullanmaktadırlar. Dolayısıyla Ardahan Göle tereyağı yöresel ürünler arasında önemlidir.
Tereyağı üretiminde oluşan renk farklılıkları 2 faktöre bağlıdır. Birincisi ineğin süt cinsi ki buna da ineğin rengi etki eder. İkincisi mayalama şekli veya kullanılan mayadır. Bu iki unsur da lezzete çok etkisi olmamakla birlikte sadece görüntüde farlılık oluşturur.
sağlam paketleme
ücretsiz kargo
aynı gün kargo