Ardahan, Artvin yöresine has, katkısız ev yapımı, tadına doyamayacağınız lezzetler Koçhan’da. Doğal ve katkısız ürünleri bulmanın zorluğunu biliyoruz. Bunun için sizlerle doğal ve katkısız olan buram buram yöresellik kokan lezzetleri buluşturuyoruz. Türkiye’nin neresinde olursanız olun, yeter ki doğallığı sofralarınızda isteyin, özlediğiniz Dut Kömesi, doğal bulgur, özenle seçilmiş sele zeytin ve daha bir sürü doğal lezzetler. Şimdi sofralarınızda en doğal haliyle…
Gösterilen: 1 ile 20 arası, toplam: 34 (2 Sayfa)
Ardahan yörelerinde tarımsal faaliyetler iklim koşullarından dolayı çok kısıtlı kalmaktadır. Dolayısıyla Ardahan halkı geçimini besicilik ve mandıracılıkla sağlamaktadır. Bunun yanında çok eski yıllardan beridir devam eden yayla kültürü sayesinde türlü yöresel ürünler de yapmaktadır. Bunlar: Tarhana, çeşitli marmelatlar ve çeşitli pekmezler.
Ardahan yöresel ürünler ve mandıracılık konusunda gelişmiş bir ilimizdir. Bu sebeple neredeyse bütün kırsal veya kentsel yerleşim yerlerinde süt ürünleri ve Ardahan peynir üreticileri bulabilirsiniz fakat özellikle Göle kentinde yapılan Göle kaşarı veya çeşitli Göle peyniri rahatlıkla alışveriş yapabileceğiniz bir yöredir. Ülkemizin her bölgesinden de yine buradaki üreticilerin online satış platformlarından güvenle faydalanabilirsiniz.
Ardahan ili 1992 yılında Kars ilinden ayrılıp il konumuna gelmiştir. Bu iki il arasında ürün çeşitliliği olsa da iklimleri ve coğrafi konumları benzer olduğu için bu yörelere ait ürünler geleneksel üretimin dışına çıkılmadan doğal bir şekilde ortak üretilebilmektedir. Bu iki yöre sebeple Kars Ardahan köy ürünleri güvenle alabileceğiniz şehirlerdir.
sağlam paketleme
ücretsiz kargo
aynı gün kargo