Göle Kaşar Peyniri; 2000 rakım üzeri yaylalarda, on binlerce çiçek florası barındıran bakir meralarımızda beslenen, mutlu ineklerimiz den aldığımız taptaze sütleri, büyük bir titizlikle ve hijyenik ortamda, dedemizden miras kalan yöntemlerle, maharetli ustalarımızın özenle işlemesi ile 12 Litre sütten 1 Kg Göle ardahan kaşar peyniri elde ediyoruz. Kuzey Rüzgarı ile olgunlaştırıp, sofralarınıza sunuyoruz. Kısacası, Göle yöresinin sunmuş olduğu tüm doğallığı yine aynı hassasiyet ile evinize taşıyoruz. Göle kaşar peynirleri ile sadece kahvaltıda değil, ara ve normal öğünlerde de farklı sunum alternatifleriyle sofralarda farklılık yaratıyoruz. Doğallık nesiller boyu sürsün diye tüm peynirlerimizi katkısız ve en doğal hali ile sizlere sunuyoruz.
Göle peynirini satın alırken mutlaka satın aldığınız firmanın sertifika ve belgelerini incelemelisiniz. Ürün içeriklerine bakmalısınız. Koçhan ailesi olarak biz tüm ürünlerimizi analiz ettiriyor ve sizlerin sofralarına sunuyoruz. Gönül rahatlığı ile tüketebilmeniz için.
Kars ve Ardahan peynircileri peynirleri yapım aşamalarına ve yapım şekline göre isimlendirmiştir. Göbek kaşarın yapımında eski Kars kaşarı diğer peynirlerden daha farklı bir yoğurma süresi ve şekliyle farklılık gösterir. Bu yoğurma işlemi kaşara ekstra lezzet kazandırır.
Satın aldığınız hiçbir katkı maddesi içermediğinden Göle Kaşar peynirini öncelikle taze olarak tüketmenizi öneririz. Dolabınızda fakat derin dondurucu (buzluk bölmesinde ) bölmesinde muhafaza etmeyiniz, dondurmayınız. Göle kaşar peynirinizi yiyeceğiniz porsiyonlara bölerek saklayınız.
Günümüzde ticari kaygılı çok fazla kuruluş maalesef yöresel ürünlere olan rağbetten de faydalanmak için geleneksel üretimle alakası olmadan peynir üretimi yapmaktadırlar. Dolayısıyla aynı lezzet ve doğallık elde edilememektedir. Menşei Ardahan Kars olan üreticilerden alışveriş yapmanızı tavsiye ederiz.
Kars’ta yapılan peynir üretiminin diğer bölgelerde yapılan üretimlerden daha köklü geleneklere sahip olması bu bölgedeki üreticileri bu ürünleri daha geniş alanlara ulaştırma hayallerine sürüklemiştir. Bu sebeple sesini yurtdışına kadar duyurmayı başarmış örnek olan bu kooperatif bizzat Boğatepe Köyü üreticileri tarafından kurulmuştur. Bu sebeple hem katkısız hem de eski geleneklerin korunduğu bu lezzetler Kars kaşarı nereden alınır sorusuna verilecek cevabı göstermektedir.
sağlam paketleme
ücretsiz kargo
aynı gün kargo