Yöresel Peynirlerimizi; 2000 rakım üzeri yaylalarda, on binlerce çiçek florası barındıran bakir meralarımızda beslenen, mutlu ineklerimizden aldığımız taptaze sütleri, büyük bir titizlikle ve hijyenik ortamda, Dedemizden kalan yöntemlerle, maharetli ustalarımızın özenle işlemesi elde ediyoruz. Her damağa, her sofraya uygun katkısız ve doğal peynirlerimizle, sofralarınızda farklılık yaratmayı seviyoruz. Gurme lezzet Kars gravyer peynirinden, otlu peynire, dil peynirinden, çeçil peynirine, çeşit çeşit yöresel peynirlerimiz ile buram buram doğallık Koçhan sayesinde sofralarınızda…
Gösterilen: 1 ile 11 arası, toplam: 11 (1 Sayfa)
Bu peynirin bilinmesi gereken en önemli özellikleri: Koyun sütünden yapılması, diğer peynirlere göre daha parlak ve güzel kokulu olması, küçükbaş hayvan postuna basılarak yapılmasıdır bu sebeple hiçbir katkı maddesi olmaksızın geleneksel üretimle yapılır. Protein ve kalsiyum değeri çok yüksek olan bu peynir et tüketemeyenler için protein ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri çok etkili bir alternatif besindir.
Ardahan yöresel ürünler alanında kendini geliştirmiş ve çok geniş ürün yelpazesine sahip bir ilimizdir. Bu ürünlerden en önemlileri usta Ardahan peynircileri tarafından üretilen Göle kaşarı, çeçil peyniri, Göle eski kaşarı ve natürel beyaz peynir gibi lezzetli ve o yöreyle özdeşleşmiş ürünlerdir.
Kars yöremizin en meşhur süt ürünü olan Kars gravyer peyniri mayalanma şekli, üretim ve dinlendirme safhaları sayesinde çok zengin bir probiyotiktir. Ürünü alan tüketiciler genelde kahvaltı sofralarında tercih etmektedirler fakat yerli üreticiler bu peynirin yemek yedikten sonra bir miktar tüketilmesinin sindirime çok faydalı olduğunu ve bu şekilde tüketilmesini önerdiklerini belirtmektedirler.
sağlam paketleme
ücretsiz kargo
aynı gün kargo